Kriolipoliza

Odchudzanie, poprzez zamrażanie.

Kriolipoliza to najnowsze odkrycie medycyny estetycznej. To bezbolesny, nieinwazyjny sposób na odchudzanie.  Kriolipoliza nie wymaga znieczulenia i rekonwalescencji, zabieg może być wykonywany miejscowo.

Zabieg polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu. Komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy podczas zabiegu kriolipolizy niszczone są tylko komórki tłuszczowe, a nie ingeruje się w inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.

Skutkiem zabiegu jest utrata 25-45% grubości warstwy tłuszczu. Efekt po pierwszym zabiegu pojawia się po upływie 6 tygodni. W tym czasie wprowadzamy do diety zmiany – pijemy więcej wody, ograniczamy ilość przyjmowanych tłuszczów nasyconych, zwiększamy aktywność fizyczną. Po tym okresie zabieg może być powtórzony jeśli dalsza kuracja jest potrzebna.

Uzupełnienie zabiegu serią drenaży i masaży, wzmocni efekt pomniejszenia objętości zamrażanych partii ciała.

Kriolipoliza – dwie głowice od 300 zł